PROCEDURA PN.II USTALENIE LOKALIZACJI INWESTYCJI CELU PUBLICZNEGO
1) Wniosek o wydanie decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego.
2)2 egz. aktualnej mapy zasadniczej lub, w przypadku jej braku, mapy ewidencyjnej, pochodzące z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, obejmującej teren, którego wniosek dotyczy, wraz z obszarem, na który inwestycja będzie oddziaływać oraz obszarem niezbędnym do analizy – minimum trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem i nie mniej niż 50 metrów wokół przedmiotowej nieruchomości, w skali 1:500 lub 1:1000 (w stosunku do inwestycji liniowych dopuszcza się mapy w skali 1:2000), w postaci: a) elektronicznej – w obowiązującym państwowym systemie odniesień przestrzennych albo b) papierowej. Na 1 egz. mapy należy wykreślić propozycje usytuowania projektowanych obiektów.
3) Kserokopię decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia w przypadku, gdy jest ona wymagana na podstawie przepisów o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.
4) Zagwarantowanie, że istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego (np. zapewnienia dostawy energii i wody oraz odbioru ścieków lub kserokopia warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej, sieci kanalizacyjnej, sieci energetycznej), w przypadku gdy jest ono wymagane.
5) Ewentualne upoważnienie udzielone osobie pełnomocnika działającego w imieniu inwestora wraz z opłatą skarbową za pełnomocnictwo.
Decyzje o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego wydaje się na wniosek inwestora. Nie jest wymagany tytuł prawny do nieruchomości na której inwestycja ma być zrealizowana.
Wydział PN pok. nr 12, tel. 65 615 69 72
Nie później niż w ciągu 65 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Do terminu tego nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.
598,00 zł za wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego;
17,00 zł za pełnomocnictwo, jeżeli wnioskodawca działa przez pełnomocnika.
1) Zwalnia się z opłaty skarbowej:
a) właścicieli lub użytkowników wieczystych terenu, którego wniosek dotyczy,
b) jednostki budżetowe, jednostki samorządu terytorialnego, jednostki pożytku publicznego jeżeli składają wniosek o dokonanie czynności urzędowej wyłącznie w związku z ich nieodpłatną działalnością pożytku publicznego w rozumieniu przepisów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
c) osoby fizyczne prowadzące czynną ochronę gatunkową wyłącznie w zakresie przedmiotów opłaty skarbowej związanych z ochroną przyrody.
Nie podlega opłacie skarbowej dokonanie czynności urzędowej w sprawach: nauki, szkolnictwa i oświaty pozaszkolnej oraz ochrony zdrowia, budownictwa mieszkaniowego zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej.
W terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji można złożyć odwołanie od decyzji, które należy zaadresować na: Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lesznie, Plac Tadeusza Kościuszki 4, 64-100 Leszno składając za pośrednictwem Wójta Gminy Przemęt.
1) Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
2) Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania
3) Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej.
1) Osobiście lub przez pełnomocnika działającego w imieniu inwestora w siedzibie Urzędu Gminy Przemęt.
2) Za pośrednictwem operatora pocztowego.
Wniosek winien zawierać:
1) Imię i nazwisko wnioskodawcy (nazwa instytucji), adres, telefon lub inną formę kontaktu.
2) Kwalifikację robót budowlanych (budowa, przebudowa, montaż, remont) oraz określenie przedmiotu inwestycji.
3) Charakterystykę inwestycji obejmującą:
W przypadku obowiązku przeprowadzenia postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko określenia wymaga:
1) Administrator Pani/Pana danych: Wójt Gminy Przemęt z siedzibą w Urzędzie Gminy Przemęt, ul. Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt, dane kontaktowe: urzad@przemet.pl, 65 549 60 71, 65 615 69 49.
2) Inspektor Ochrony Danych: we wszelkich sprawach związanych z ochroną danych możesz kontaktować się pod adresem: iod@przemet.pl oraz nr telefonów: 728706901, 667941610
3) Cele przetwarzania | podstawa prawna
4) Okres przechowywania: dane przechowywane będą zgodnie z jednolitym rzeczowym wykazem akt przez okres 25 lat.
5) Odbiorcy danych:
6) Przysługujące Pani/Panu prawa:
7) Obowiązek podania danych: Podanie danych wynika z przepisów prawa i jest niezbędne do przyjęcia wniosku oraz wydania decyzji administracyjnej. Podanie danych niewynikających z przepisów prawa takich jak numer telefonu, adres e-mail jest dobrowolne.
8) Informacja o możliwości wycofania zgody: w przypadku danych podanych dobrowolnie przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
08.07.2024 r., K-6
pn.2 Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego.
2 DRUK Ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego |
wytworzono: | 07.07.2023 | przez: Wójt Gminy Przemęt | |
opublikowano: | 07.07.2023, 09:20 | przez: Sylwia Szaranek | |
zmodyfikowano: | 08.07.2024, 12:39 | przez: Sylwia Szaranek | |
podmiot udostępniający: | Urząd Gminy Przemęt | odwiedzin: 75 |
Urząd Gminy Przemęt
Godziny urzędowania